+
KM# 36 | 500 mark, 1923
Preu: € 1.44

Alemanya 500 mark, 1923

Moneda > 500 mark, 1923 - Alemanya  - obverseMoneda > 500 mark, 1923 - Alemanya  - reverse

Informació:

Nombre de KrauseKM# 36
PaísAlemanya
Denominació500 mark
Any1923
PeríodeRepública de Weimar (Mark) (1919 - 1925)
Tipus de monedesMonedes en circulació
AliatgeAlumini
VoraEstriada
FormaRodona
AlineacióMedalla (0°)
Pes (gr)1.67
Diàmetre (mm)27.1
Espessor (mm)1.1

Llegenda:

AnversEINIGKEIT UND RECHT UND FREIHEIT
Revers1923 / 500 MARK / DEUTSCHES REICH

Valor, EUR:
1.44

Varietat:

MarcaDescripcióPreu, EUR
ASeca "A" - Berlín€ 1.43
DSeca "D" - Munic€ 2.63
ESeca "E" - Muldenhütten€ 4.19
FSeca "F" - Stuttgart€ 1.87
GSeca "G" - Karlsruhe€ 2.19
JSeca "J" - Hamburg-

Tirada:

SecaMarcaTirada
UncBUProof
Berlín, AlemanyaA59.278.000-+
Munic, AlemanyaD13.683.000-+
Muldenhütten, AlemanyaE2.128.000-2.053
Stuttgart, AlemanyaF7.963.000-+
Karlsruhe, AlemanyaG4.404.000-+
Hamburg, AlemanyaJ1.008.000-+

Etiquetes:

La meva col·lecció

 1923A1.43
 1923D2.63
 1923E4.19
 1923F1.87
 1923G2.19
 1923J
uCoin